godło

           facebook p

     jadlospislogo

 

WIARYGODNA SZKOŁA

 Wiarygodna szkoła

 

youtube

 

 Czas zajęć w szkole

 

              8.00-8.45

              8.50-9.35

             9.45-10.30

           10.40-11.25

           11.45-12.30

           12.40-13.25

           13.30-14.15

           14.20-15.05

     Uczestniczymy

 

        

     

     

     

               

 plansza-bezpieczna-plus1

ksiazki naszych marzen

 

        

              tymbark

579201
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkich
46
306
2044
4603
579201
Your IP: 3.92.28.84

Kącik prawny

kacik prawnyOd lutego br. w naszej szkole funkcjonuje Kącik prawny. Jest to miejsce, w którym umieszczane są informacje z zakresu edukacji prawnej ? przepisy, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy, które dotyczą dnia codziennego. Kąciki prawne powstały z inicjatywy sędzi Anny Marii Wesołowskiej i działają już w wielu szkołach, teraz także i w naszej. Jak mówi sama inicjatorka: Kiedy pytam młodocianego sprawcę, dlaczego kopnął, wymusił, nękał koleżankę czy kolegę, najczęściej odpowiada: nie sądziłem, że to może być przestępstwo. Skoro rocznie ponad 50 tysięcy dzieci w wieku 15 ? 17 lat popełnia około 120 tysięcy czynów karalnych, niezbędna jest edukacja prawna młodzieży. Potrzebne są działania, które przybliżą młodym ludziom podstawowe zasady wynikające z prawa karnego, wykroczeń, a tak naprawdę pozwolą wrócić do świata wartości. Chcąc ustrzec uczniów przed skutkami łamania prawa na tablicy w Kąciku są umieszczane informacje o prawnych konsekwencjach stosowania różnego rodzaju przemocy.

W naszej szkole ?kącik prawny? zawiera informacje usystematyzowane i podane w sposób przystępny dla dzieci. W pierwszej kolejności, została uwidoczniona definicja przemocy, jej rodzaje, przejawy, oraz sposoby karania. Nie zabrakło również prac plastycznych uczniów, które zostały wyróżnione w konkursie pod hasłem: W dzień i w nocy nie stosuj przemocy. W drugiej odsłonie, w Kąciku umieszone zostały informacje dotyczące cyberprzemocy.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information